Subota, 21 Septembra, 2024

Dečić bez pobjede i u revanšu protiv Velšana

Eliminacija crnogorskog šampiona od nejakog velškog predstavnika TNS samo je još jedan dokaz niskog kvaliteta našeg fudbala i CFL koja se nalazi na izuzetno niskim granama, tačnije na samom dnu evropskog fudbala.

Sve što će ostati upisano kao vrijedno pažnje u mečevima Dečića u kvalifikacijama za Ligu šampiona je izjednačujući gol Kajevića u 72. minutu revanš utakmice protiv velškog TNS-a.

TNS je u prvoj utakmici sav posao završio u prvom poluvremen i nakon toga u drugih 45 minuta na svom terenu i večeras u Podgorici lagano završio započeti posao.

Ako su se fudbaleri Dečića i nadali čudu pod Goricom one su usahle nakon gola Breda Janga u 43. minutu kada su trijufu od 3:0 u Velsu dodali i vođstvo u Podgorici.

Dečić je u drugom poluvremenu zaista bio bolji rival i pokazao da je neshvatljivo loše odigrao prvu utakmicu i sa previše respekta ušao u ovaj dvomeč, ali više od remija nije uspio da izvuče.

Prvi evropski pogodak u kvalifikacijama za Ligu šampiona Dečić je postigao nakon zaista bolje igre kada je Kajević šutirao sa sedam metara, a lopta se od prečke odbila preko linije gola Velšana.

Sudije nijesu odmah pokazale na centar, ali je VAR provjera bila na strani našeg šampiona.

Narednog četvrtka Crna Gora će imati tri tima u nastavku evropskih kvalifikacija, ali u Ligi konferencija.

Dečić će u kvalifikacijama za Ligu konferencija dočekati boljeg iz duela Dinamo Batumi – Ludogorec.