Subota, 21 Septembra, 2024

Inter bolji od Juventusa, titula se nazire

Derbi je riješen u 35. minutu, Barela je sa desne strane ubacio u kazneni prostor, a Tiram je bio jači u duelu od Gatija, koji je pogodio sopstvenu mrežu.

Fudbaleri Intera pobijedili su u Derviju Italije Juventus, na svom terenu, sa 1:0 u utakmici 23. kola Serije A i tako napravili veliki korak ka osvajanju titule.

“Neroazuri” sada imaju četiri boda više od večerašnjeg rivala, uz meč manje.

U nastavku prvi je zaprijetio domaćin. Čalhanoglu je u 58. minutu mogao da otkloni sve dileme, ali je pogodio stativu.

Potom je gađao Gati sa distance, ali je njegov pokušaja završio tik pored stative. Nedugo zatim i Barela je imao veliku priliku, međutim Šćešnji je sjajno intervenisao.

Poljak je još jednom fenomenalno intervenisao dva minuta prije kraja, kada je sa peterca skinuo zocer Arnautoviću.

Do kraja je Juve jalovo napadao, pa se rezultat nije mijenjao.

Fudbaleri Atalante pobijedili su večeras na svom terenu u Bergamu Lacio sa 3:1 i tako se učvrtili na četvrtoj poziciji Serije A.

Atalanta je povela golom Marija Pašalića u 16. minutu, a zatim je dvostruki strijelac bio Šarl de Ketelare. Izjednačio je u 43. minutu iz jedanaesterca, a pobjedonosni gol postigao je u 76. minutu.

Atalanta ima 12 pobjeda i 39 bodova na četvrtom mjestu na tabeli.

Rimski klub je pretrpio osmi poraz i sa 34 boda zauzima deveto mjesto na tabeli.

Ranije danas Torino i Salernitana odigrali su 0:0, a Napoli je pobijedio Veronu 2:1.