Četvrtak, 19 Septembra, 2024

Mornar se vratio porazima

Porazu Mornara kumovao je očajan šu a tri poena, pošto su pogodili samo dva puta od 2 pokušaja.

Poslije pobjede proiv Sabaha košarkaši Mornara nasavili su sa porazima u FIBA Evropa kupu, pošto su večeras izgubili u gostima od Nimburka 78:62.

Crnogorski predstavnik je od početka utakmice bio u rezultatskom minusu i već u prvoj četvrtini bio na 10 poena zaostatka kada je Kolins postigao dva poena – 21:11.

Do kraja prvog perioda Mornar je prišao na minus pet (23:18), u jednom momentu u drugoj četvrtini bio na minus četiri (poeni Luisa, 35:31), ali je domaćin vezao pet poena i otišao na pus devet – 40:31.

U trećoj četvrtini Nimburk je napravio seriju 10:0, poveo 53:37 i praktično tada riješio pitanje pobjednika.

Najefikasniji u domaćoj ekipi bio je Bel sa 17 poena i 10 skokova.

Kod Mornara je Gavrilović ubacio 15 poena, Marej 13, a Jovanović i Mavijen po 10.